TV8 Türksat Frekans Bilgisi

TV8 Türksat Frekans Bilgileri

TV8 kanalını Türksat T4A uydusu üzerinden izlemek isteyenler için temel gereksinim, doğru frekans bilgisine sahip olmaktır. Türksat uydusundaki kanal listesinde ULUSAL kategorisinde yer alan TV8 kanalının uydu alıcınıza tanımlanması için gerekli olan güncel frekans bilgisi ve TV8 kanalının diğer kanal detayları aşağıda verilmektedir. TV8 Türksat frekansı nedir? Merak ediyorsanız gerekli tüm bilgiler bulunmaktadır.

TV8 Kanalı GÜNCEL Türksat Frekansı

TV8 kanalının Türksat T4A uydusu üzerindeki frekans bilgileri en son 25.07.2024 tarihinde güncellenmiş olup, şu şekildedir:

Kanal AdıTV8
Frekansı12346
Polarizasyon DeğeriH - Yatay
KapsamaTR
SR9600
FEC3/4
Paket İsmiMNG PAKET
TipSD
KategoriULUSAL
ŞifreŞifresiz
Güncelleme25.07.2024

Kanalın Diğer Frekansları:

TV8 kanalının yayın yaptığı diğer frekanslar veya SD/HD yayın frekansları bulunmaktadır. Bu frekansları aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kanal Frekans Polarizasyon Kapsama SR Fec Uydu Paket İsmi
TV8 HD 12356 H - Yatay TR 7100 2/3 T4A TV8 HD

TV8 kanalının Türksat frekansı nedir?

TV8 Kanalı 12346 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri H - Yatay girilmelidir. Kapsama değeri TR, SR değeri 9600 ve FEC değeri 3/4 olarak girilmesi gerekir. TV8 kanalı SD olarak yayın yapmaktadır.

TV8 Kanalı uydu alıcısına veya Televizyona nasıl yüklenir?

TV8 kanalını izlemek isteyen birçok kişi, uydu alıcılarına bu kanalı nasıl ekleyeceklerini merak etmektedir. Uydu alıcısına veya içerisinde entegre uydu alıcısı bulunan televizyonunuza TV8 kanalını yüklemek için yukarıda yer alan frekans tablosunda verilen frekans bilgilerini uydu alıcınızın veya televizyonunuzun frekans ayarları bölümüne girmeniz yeterlidir.

Bu frekans bilgilerini uydu alıcınıza girdikten sonra, alıcı uydu çanağınızı doğru şekilde ayarlayarak ve uydu alıcınızın otomatik kanal tarama özelliğini kullanarak TV8 kanalını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Türksat Otomatik Kanal Güncelleme ve Kanal Ayarları

Tüm Türksat 5A, 3A ve 4A kanallarının uydu alıcınızda otomatik ayarlanması için: Türksat Otomatik Kanal Ekleme

Kanal ULUSAL kategorisinde bulunmaktadır.

Türksat T4A uydusunda MNG PAKET paketinde bulunan TV8 kanalını uydu alıcınıza yüklemek için, uydu alıcınızda yukarıda verilen 2024 güncel frekansları girmeniz yeterlidir.